Finančná gramotnosť v dnešnej dobe: Kľúč k finančnej samostatnosti

Finančná gramotnosť prevláda vo svete, kde peniaze ovplyvňujú takmer každý aspekt nášho života. Táto zručnosť je jednou z najdôležitejších, ktorú môže jedinec získať. Finančná gramotnosť nie je len o pochopení, ako fungujú peniaze. Je to aj o tom, ako efektívne riadiť svoje financie a robiť informované rozhodnutia.

Definícia finančnej gramotnosti

Finančná gramotnosť sa všeobecne definuje ako schopnosť jednotlivca pochopiť a efektívne využiť rôzne finančné zručnosti. A to aj vrátane osobných finančných riadení, rozpoznávania finančných príležitostí a hrozieb, a využitia primeraných finančných nástrojov na dosiahnutie osobných alebo rodinných cieľov.

Už od útleho veku by sme mali deťom vysvetľovať základné finančné pojmy a princípy, aby sa stali finančne gramotnými. Tieto vedomosti im pomôžu nielen v osobnom živote, ale tiež v profesionálnej kariére, kde je finančná gramotnosť rovnako dôležitá.

Prečo by mal každý mať svojho finančného poradcu ? 

Finančný poradca nám môže pomôcť s plánovaním našich financií, vyberať správne investičné nástroje a upozorňovať na potenciálne finančné riziká. Tento profesionál má prehľad o aktuálnych finančných trendoch a môže poskytnúť cenné rady a tipy.

Nie je dôležité, či práve začíname so svojou finančnou kariérou, alebo už máme za sebou niekoľko rokov práce a investovania. Finančný poradca nám môže vždy pomôcť zlepšiť naše finančné rozhodovanie a prispieť k našej finančnej samostatnosti a bezpečnosti.

Dnešná doba nevyžaduje len zarábanie peňazí v rámci finančnej gramotnosti. Je to oveľa viac. Je to potreba vedieť, ako správne nakladať so svojimi peniazmi, ako ich efektívne investovať a ako sa chrániť pred finančnými rizikami. A práve v tomto procese nám môže pomôcť finančný poradca.

Preto ak ešte nemáte svojho finačného poradcu alebo máte ohľadom svojho aktuálneho poradcu pochybnosti, neváhajte sa na nás obrátiť.

Patrícia Balkó, regionálna riaditeľka

Filtrovať podľa kategórií
zdieľajte
získajte informácie

Nechajte si zasielať novinky hneď po ich zverejnení:

Zdieľajte:

Facebook
LinkedIn
Email
podľa výberu

Súvisiace články

Inflácia a jej vplyv na cenu nehnuteľností

Inflácia, ako merateľný nárast úrovne všeobecných cien tovarov a služieb v ekonomike, má výrazný vplyv na rôzne aspekty života a hospodárstva. Jedným z nich je aj trh s nehnuteľnosťami. Ako inflačné tlaky môžu ovplyvniť tento dôležitý sektor?

Čítať »

V zime na letným pneumatikách?

Určite sa nájdu vodiči, ktorí jazdia po celý rok na letných pneumatikách. Dôvodov môže byť viacero. Nie je čas ísť do servisu vymeniť ich za zimné alebo je to tiež otázka peňazí. Aké riziká sú spojené s jazdou v zime na letných pneumatikách?

Čítať »

Dosiahli ceny nehnuteľností svoje dno?

Ceny nehnuteľností boli v posledných rokoch predmetom pozornosti a diskusií nielen v Slovenskej republike, ale aj vo svete. Obrovský nárast cien spôsobil, že nehnuteľnosti sa stali, nielen pre mnohých mladých ľudí, nedostupnými.

Čítať »

Ešte jeden krok...

Ešte je potrebné, aby ste potvrdili správnosť vašej emailovej adresy.

Prosíme, choďte do vašej emailovej schránky a potvrďte správnosť emailovej adresy klikom na linku v správe.